Meist

Vertiigo Tantsuõpetus

Ettevõte Vertiigo Tantsuõpetus on loodud 2014. aastal eesmärgiga arendada ja edendada Rakvere ning Virumaa piirkonnas tantsukultuuri. Oleme peamiselt orienteeritud seltskonnatantsu kursuste läbiviimisele alates algajate ja edasijõudnute tasemest kuni hobiklassini välja. Samuti õpetame tantsusamme pulmalistele ning vastavalt soovidele võtame vastu tantsupaare ja gruppe eratundides. 
Vertiigo sümboliseerib: Muusika teravus, Härra tugevus, Daami pehmus, Tantsupaari ühtsus
Tantsuoskust annab edasi

Timo Alavere

Vertiigo Tantsuõpetus- Timo Alavere
Kes oled ja kust tuled?

Olen Virumaa poiss ning üles kasvanud Roelas. Nooruspõlves olin aktiivne erinevatel spordialadel ning olen lisaks tantsimisele esindanud ka Lääne-Virumaad korvpalli väljakul. Ülikooli minnes elasin 9 aastat Tallinnas. Lisaks tantsuõpetamisele oman kõrgharidust energeetikas. 2018. aastal otsustasin tagasi tulla kodulinna Rakverre. Olen alati soovinud panustada kohalikku kultuuri ning kogukonda, kus ka hiljem minu lastel oleks tore kasvada!

Kuidas jõudsid tantsuõpetamise juurde?

9 aastaselt alustasin tantsimist Rakvere Revalia Tantsukooli filiaalis.
Enne seda oli mulle esimesed tantsusammud selgeks õpetanud minu õde Gaidy, kes samuti harrastas võistlustantsu. Oma ema Tiina eestvedamisel tegelesin võistlustantsuga 9 aastat, kuniks ülikool viis teed tantsupartneriga erinevatesse linnadesse ning otsustasime sportlaskarjääri lõpetada. Just siis keskendusin rohkem õpetamisele ning seltskonnatantsule.
Nägin võimalust kasutada oma tugevust tantsimises nüüd vastupidiselt ning alustasin õpetamisega.

Millistest põhimõtetest õpetajana lähtud?

Pean oluliseks eristada võistlussporti ja seltskondlikku tantsimist. Soovin, et inimesed tunneksid end põrandal vabalt ning üritan alati õpetada võimalikult lihtsalt läbi näidete ja lihtsate seoste tavaelust. Tantsutundidesse põimin sisse praktilisi harjutusi, mis aitaksid õpitut kinnistada, sest hiljem tuleb õpilastel ohutult hakkama saada päris tantsupõrandal koos elava muusika ning teiste paaridega.
Kui iga tants lõpeb partneri naeratusega, siis on kõik hästi!

Millist kvalifikatsiooni omad?

Esimene kvalifikatsioon on kindlasti tantsuoskus, mille omandasin tantsusportlasena - see andis tugevad alused tantsutehnika ja loogika mõistmiseks. Minu treeneriteks on olnud Merle, Helen ja Heili Klandorf, Matis Toome, Olga Kosmina ning Oliver Soomets. Õpetamise oskuseid olen täiendanud ETÕL-is (Eesti Tantsuõpetajate Liit), kus olen aktiivne liigne ning kus olen läbinud tantsuõpetaja tasemekoolituse.
crossmenu